Izskaust nelegālo degvielas tirgu


LDTA iestājas par godīgu konkurenci. Viens no godīgas konkurences priekšnosacījumiem ir visiem tirgus dalībniekiem godprātīgi ievērot tiem noteiktos darbības noteikumus.

Degvielas tirdzniecības nozarē legālās degvielas tirgum paralēli vienmēr ir pastāvējis nelegālās degvielas tirgus, kas kropļo degvielas tirgotāju konkurenci.

Kā to rāda pieredze, jo īpaši nelegālās degvielas tirgus apjomi palielinās pie salīdzinoši augstām degvielas cenām un iedzīvotāju pirktspējas mazināšanās.

LDTA uzskata, ka viens no instrumentiem, kas veicina nelegālās degvielas tirgus paplašināšanos, ir nodokļu politika, konkrēti, akcīzes nodokļa celšana, neņemot vērā tuvāko kaimiņvalstu akcīzes nodokļa likmes. LDTA uzskata, ka Latvijā akcīzes nodokļa likmei degvielai jābūt zemākai vai vienādai ar Lietuvas  akcīzes nodokļa likmi degvielai.

Viens no nelegālās degvielas aprites ceļiem ir ievest degvielu no Krievijas un Baltkrievijas, kur degviela nodokļu politikas ietekmē ir ievērojami lētāka, šādu degvielu nedeklarēt un tirgot, apejot degvielas tirgotājiem noteikto regulējumu.  Jo īpaši izplatīta šādas degvielas ievešana ir, izmantojot kravas pārvadājumu autotransporta lielās (līdz 1500 litriem) degvielas tvertnes. LDTA uzskata, lai to mazinātu, nepieciešams noteikt, ka ievedot degvielas tvertnēs degvielu virs 200 litri no trešajām valstīm, tā ir apliekama ar akcīzes nodokļa likmi.

LDTA iestājas par nelegālās degvielas izskaušanu tirgū, tādējādi veicinot godīgu konkurenci, kā arī nodokļu nomaksu un valsts budžeta ieņēmumu palielināšanu.Saistītie raksti